_maschienenkrieger part3

Hikayenin modelciler tarafında, 1980’lerde küçük Japon Nitto firması tarafından 1:20, 1:76 ve 1:6 ölçeklerde plastik kitler (box art arşiv) üretilmeye ve Japon adasında popüler olmaya başladı. Şuan için bu firma canlı değil ama ebay veya ilgili forumların 2.el satış ilan bölümlerinden temin etme şansımız var. Şayet nadirliklerini göz önüne alırsak fiyatlara doğru orantıda yansıyor.

79a_100911c

_

Maschienen Krieger adı altında diğer Japon plastik model üretici firmalar ModelKasten, Wave ve son zamanlarda üretime başlayan Hasegawa olmak üzere birçok firma mevcut. Maalesef şu anda Wave, Hasegawa ve Rainbow-Egg gibi bazı resin kit üreticilerin modellerini direk tedarikçilerden bulabiliyoruz. Bu kitlere en uygun fiyatlar ve güvenli şekilde HLJ, HOBBY SEARCH ve AmiAmi gibi Japonya’dan online alışveriş siteleri mevcut. İlgili kitapları Japonca dili dışında bulmak çok zor, genelde Model Graphix ve Hobby Japan tarafından basılıyorlar. #Ma.K. pinterest galeri

tumblr_mv5od8uqDc1sxm4gzo4_1280

_

tumblr_mv5od8uqDc1sxm4gzo8_1280

Comments

  • G.C

    baya başarılı !!bende bu konuyla ilgileniyorum ve yakın zamanda M.K. model yapmaya başlıyorum ..

Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.