_maschienenkrieger part2

Kurgulanan hikâye için kaynak biraz sıkıntılı, bunun nedeni ise orijinal Japon serinin tam olarak çevirisinin mevcut olmamasıdır.

header2mak

2807 yılında gerçekleşen IV. Nükleer Dünya Savaşın da dünyadaki nüfusun büyük çoğunluğu hayatını kaybetmiştir ve savaş sonrası dünya yaşanamaz hale gelmiştir.  Bu yaşananlardan 52 yıl sonra,  Galactic Federation isimli yıldızlararası ittifak dünyaya araştırma ekibi gönderir ve Dünya’nın kendi kendini yaşanabilir hale getirildiği keşfeder. Federasyon dünya gezenini tekrardan yaşam alanına çevirme kararını alır ve bunun üzerine yeryüzüne kolonilerini gönderir. Bunun 20 yıl sonrasında şehirler yeniden şekillenmeye başlar ama bu dünyada yetkililerden uzakta saklanmak için suçluları, asker kaçaklarını ve diğer kanunsuzların ilgisini çekmiştir. İlk kolonileri korumak için az sayıda askeri kuvvet olmasına rağmen genellikle diğerlerini püskürtüyorlardı.

3

Sivil huzursuzluğun korkusu ve kolonicilerin kendi hükümetlerini kurmalarından dolayı 2870’lü yıllarda federasyon, Strahl Democratic Republic (SDR)’ye gezegeni yönetme hakkını vermiştir. SDR dünyaya 3 polis taburu ve 3 yabancı lejyon birlik gönderir. Bu birlikler dünyada gezi engeli, ağır çalışma kapları gibi kolonicilerin üzerinde ağır baskıcı bir yönetim taktiği uygular. Buna tepki koloniciler  (Earth Independent Provisional Government) SDR’ye karşı savaş ilan eder. Bu başkaldırmaya karşı SDR’de kukla bir hükümet kurar. Bu olaylar yaşanırken varlıklı koloniler paralı asker kiralamaya başlar, bu askerlerden oluşan Independent Mercenary Army (IMA) kurulur. IMA  SDR yabancı lejyon birliğindeki kusurlardan cesaretlenip SDR güçlerine saldırıya geçerler böylece dünya kontrolü için yapılan savaş 2882 yılında başlamış olacaktır.

archelon2012

Geçen 4 yıl boyunca, SDR ve IMA dünyanın farklı bölgelerinde savaşırlar. Bu süreçte yeni teknolojileri geliştiriyorlar, Haziran 2883 tarihinde IMA yeni silahları the Armored Fighting Suit savaş alanlarında görülmeye başlar buda savaşa farklı bir boyut kazandırır ve çok yıkıcı bir etki yapar. Bunun üzerine doğal olarak SDR’de kendi AFS birliklerini üretecektir.

AomoriMaKbox

Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.